“Живе” пиво з Росії

живе пивоАрбітражний суд Москви сьогодні відмовив у позові Союзу російських броварників, що вимагав відшкодувати збиток ділової репутації, нанесений депутатом Держдуми Віктором Звагельським. На парламентських слуханнях, що відбулися в січні, відповідач заявив, що близько 90% живого пива в Росії провадиться з використанням концентрату й повинне називатися не пивом, а пивним напоєм. Депутат упевнений, що своїм рішенням суд побічно підтвердив сурогатну природу російського пива.

Союз російських броварників, за словами адвоката Звагельського Сергія Гаріна, представив на засіданні суду лінгвістичну експертизу й письмовий доказ того, що організація поєднує виробників 90% російського пива. Так броварники аргументували, що своїм висловленням Звагельський образив саме їх. Зі своєї сторони Гарін представив трохи експертних заключеннь союзу експертів Росії й експертів Торгово-промислової палати про якість, якою “нагороджене” живе пиво.

Голова виконкому Союзу російських виробників пиво-безалкогольної продукції В’ячеслав Мамонтов вважає, що з рішення суду аж ніяк не стверджує правоти Звагельского. На думку Мамонтова, відмовити броварникам у позові могли тільки з формальних обставин: наприклад, прийнявши союз за неналежного позивача. Такий висновок напрошується, оскільки суд не розглядав представлені сторонами докази. Мамонтов думає, що в суді врахували скоріше відкликання Звагельського на позов броварників. У ньому депутат наполягає, що не згадував ні Союз російських броварників, ні конкретні компанії, і фраза носила винятково узагальнюючий характер.

Догори