Заповідник-музей “Хутір Надія”

Збереження, розвиток та використання в туристичних цілях унікальної, винятково важливої для української культури пам’ятки – заповідника-музею І.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія”

Опис проекту

Заповідник-музей Ї.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” – найвідоміша в області пам’ятка природи, історії та культури, де жив та плідно працював видатний український драматург та театральний діяч Іван Карпович Тобілевич (Карпенко-Карий). У різні часи на хуторі проживали члени талановитої сім’ї Тобілевичів (П.Саксаганський, М.Садовський, М.Садовська -Барілотті), видатні театральні діячі М.Заньковецька, М.Кропивницький, М.Старицький, І.Мар’яненко. На хуторі Карпенко-Карий написав свої кращі драматичні твори, 11 п’єс, що входять до золотого фонду вітчизняної класики: “Сто тисяч”, “Хазяїн”, “Сава Чалий”, “Суєта”, “Житейське море”. Щорічно у вересні місяці на території заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” проводиться Всеукраїнське свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”. Заповідник-музей “Хутір Надія” один з мальовничих куточків Кіровоградщини, пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення (площа 10га), справжній “оазис у степу”.

Заповідник-музей І.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” у перспективі планується зробити самостійною юридичною особою, підняти питання про надання статусу Національного заповідника, про включення до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, залучення до національних і міжнародних туристичних маршрутів.

Орієнтовна вартість (в євро)

Кошти потрібні для: виконання відновлювальних робіт (проведення благоустрою інженерних мереж, об’єктів дорожнього господарства, будівництво мотельного комплексу) – 0,17, здійснення природоохоронних заходів (відновлення зелених насаджень, створення рекреаційних зон) – 0.09, створення музею історії українського хореографічного мистецтва -0,03.

ВСЬОГО-0,292 млн. євро

Зацікавленість для інвестора: Інвестор матиме прибуток від функціонування цієї рекреаційної зони, яку можна спеціалізувати як своєрідну зону відпочинку для представників різних жанрів мистецтва, проведення конференцій, майстер-класів тощо.

Догори