Виставка, присвячена пам?яті поета. Кіровоград

Кіровоград. Виставка

У міському літературно-меморіальному музеї імені Карпенка-Карого міста Кіровограду відкрилась виставка, присвячена пам′яті відомого кіровоградського поета Валерія Гончаренка. У цьому році йому виповнилося б 65.

Основу презентованої виставки складають лише речі, які колись належали знаному на всю Україну поету. Частину речей для виставки працівники музею отримали ще у 2000 році, одразу після смерті Валерія Гончаренка. Їх подарувала дружина поета Наталя. Віддати все відмовилась, залишивши більшу частину собі на згадку. Але після її трагічної смерті, два роки тому, родичі поета віддали музею все, що залишилося. Отож, на виставці представлено велику кількість фотокарток Валерія Гончаренка, газетних вирізок з його віршами, грамот, які він отримував, навчаючись у педагогічному інституті.

Писати вірші Валерій Гончаренко почав ще у 5 років а його перша збірка вийшла, коли поетові виповнилося 22. З великими перервами в 7-10 років на світ з′явилися ще шість поетичних збірок, роман та книга для дітей. Вірші видатного поета перекладені болгарською, російською, осетинською, казахською та іншими мовами. Чимало поезій Валерій Гончаренко присвятив Кіровограду, де прожив майже все життя.

Догори