Чергове підвищення тарифів. Кіровоград

Кіровоград. Теплопостачання

У Кіровоградському міськвиконкомі знову обговорюється питання підвищення тарифів на теплопостачання

Листопад – обов’язковий атрибут осінньої пори. У наших містах з настанням осені починається «тарифозліт». Знову, вже другий раз протягом десяти днів, Кіровоградський виконком розглядав тарифи на тепло. Довго розглядав, докладно, але поки що залишив без змін.

Теплопостачальні підприємства пропонують 5,44 за квадратний метр опалювальної площі. За гарячу воду – 43,03 гривні з одного мешканця. При наявності лічильника – 13,66 грн. за кубометр гарячої води. Підвищенню тарифів є альтернатива – дотація з міського бюджету в сумі 27-ми з половиною мільйонів.

Фахівці стверджують, що пропоновані тарифи є економічно обгрунтованими (підвищилася мінімальна заробітна плата, нестабільна ціна на енергоносії) і що рано чи пізно їх доведеться змінити. Але члени виконкому розуміють, що компенсаційних виплат не витримає місцевий бюджет, а підвищені тарифи важкою ношею ляжуть на плечі городян.

Як годиться, це питання має бути винесено на всенародне обговорення. Оскільки це регуляторний акт, він підлягає оприлюдненню, ретельнішого вивчення і винесення вердикту – підвищувати чи ні. Але члени виконкому навіть попередньо його не погодили, вважаючи, що обговорювати тут немає чого.

«У нас немає іншого виходу, крім як обійнятися з цими суб’єктами господарювання (теплопостачальні підприємства. – Авт.) І перезимувати з ними», – заявив Сергій Бедзай, керівник департаменту економіки та фінансів. А «суб’єкти», у свою чергу, озвучили «першу ластівку» прийдешнього неминучого зміни тарифів: «Газ Україна» надіслав роз’яснення про те, що з 1 липня нинішнього року один куб газу для бюджетних і госпрозрахункових організацій вже стоїть 1020 гривень …

У той же час члени виконкому знайшли в собі мужність визнати вкрай тяжке становище, в якому опинилися тепло-та водопостачальні підприємства. У результаті довгих дебатів «Кіровоградтепло», ТЕЦ і «Водне господарство» були звільнені від орендної плати строком на один рік. А заборгованість по ній на сьогоднішній день складає близько тринадцяти мільйонів гривень. Орендна плата додатковим вантажем лягала на населення, тобто була закладена в тарифах. Звільнення від неї дає можливість знизити тариф в середньому на 23 копійки.

Створилася парадоксальна ситуація: від орендної плати звільнили, що має привести до зниження тарифів, а питання про підвищення тарифів залишився незакритим, і на його рішенні буде наполягати як керівники теплопостачальних підприємств, так і економісти міськради. Хто знайде вихід з глухого кута, поки невідомо. Можливо, всіх помирить новий склад Верховної Ради і оновлений Кабмін. Рідкісна політична сила у своїй передвиборчій програмі оминула тему тарифів на комунальні послуги. Подивимося, як все обіцяне буде втілюватися в життя …

Догори