Ковалівський парк

koval

Ковалівський парк

Парк культури та відпочинку «Ковалівський» розташований у самому середмісті Кіровограда — в межах житлового масиву Ковалівка, у просторі між вулицями Леніна, Фрунзе, Медведєва та Орджонікідзе, що визначає його невеликі розміри (площа 8,3 га). Парк має форму чотирикутника і радіальне розгалуження алей.

Парк має естетичне, виховне, природоохоронне та оздоровче значення.

На території парку знаходяться пам’ятки історії, зокрема декілька пам’ятників, в т.ч. і Леніну, та обласна філармонія, яка примикає до парку з боку вулиці Медведєва.

У парку розбито дитячий майданчик, працюють різноманітні атракціони, є заклади харчування та іншого громадського призначення.

Парк культури та відпочинку «Ковалівський» — постійне місце проведення міських і державних свят, народних гулянь, різноманітних розважальних заходів тощо. Паркові приділяє увагу місцева влада, попри свої невеликі розміри, він лишається улюбленим місцем відпочинку кіровоградців.

Зелені насадження парку

У парковому ансамблі «Ковалівського» використані різні види хвойних та декоративних листяних порід — туя, ялина європейська, клен сріблястий, тополя канадська, софора японська, а також місцеві породи дерев.

До складу насаджень парку «Ковалівський» входить 27 видів деревних і чагарникових порід, серед яких найбільшу питому вагу мають — акація біла, клен ясенелистий, берест, тополя чорна. У помітно меншій кількості тут зростають клен гостролистий, клен польовий, каштан кінський, гледичія трьохколючкова, айлант високий, а в поодиноких екземплярах — сосна звичайна, ялина колюча, біота східна, катальпа чудова та деякі інші породи.

З чагарників парку слід вказати спірею середню, бирючину звичайну, самшит вічнозелений, розу гібридну, ялівець козацький та інші.

Санітарний стан насадження задовільний. У парку регулярно проводяться заходи з догляду за деревостаном, газонами, клумбами, що дозволяє підтримувати його у стані, який дає можливість використовувати його за призначенням.

Трохи історії

koval1

Ковалівський або Двірцевий бульвар і парк при ньому були розведені на Ковалівці в 50-х рр. XIX ст., за розпорядженням військового керівництва.

Ковалівський бульвар і парк в числі інших міських садів і бульварів, у 1861 році були передані до відомства міського управління.

У 1879 році в парку був побудований інженерним відомством тир для навчання юнкерів Єлисаветградського юнкерського кавалерійського училища. Був встановлений циклодром для спілки велосипедистів, влітку у парку проводились військові збори[2].

За СРСР Ковалівський парк перейменували на Парк імені Леніна (ще 1926 року тут установили пам’ятник вождю пролетаріата).

Рішенням Кіровоградського облвиконкому № 213 від 6 червня 1972 року парк «Ковалівський» отримав статус парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Стару назву Ковалівський паркові було повернуто вже за доби незалежності України.

6 лютого 2008 року на території парку урочисто відкрився льдовий клуб «Пінгвін» (відкриття клубу відтерміновувалось з осені 2007 року), що став першою сучасною критою льодовою ковзанкою в Кіровограді, обладнаною просторими гардеробними кімнатами, пунктом прокату ковзанів, медпунктом, опалюваними роздягальнями та душовими. Крім цього, клуб включає глядацькі трибуни та затишну кав’ярню. Планується, що в «Пінгвіні» культивуватимуться заняття хокеєм та фігурним катанням, задля чого тут працюватимуть досвідчені тренери з інших міст

.


Догори