Чи вірити у реконструкцію?

Реконструкція скверу

У центрі Кіровограда планують побудувати базар із дитячим майданчиком посередині. Мовою міської влади це називається «облагородити сквер «Центральний».

Зовсім скоро у самісінькому центрі Кіровограда з’явиться ще один базар. По периметру теперішнього скверу напроти «Дитячого світу» виростуть акуратні торговельні павільйони. Дитячий майданчик вдало доповнить вишуканий архітектурний ансамбль. Цілі сім’ї з посмішками на обличчях гордо фланіруватимуть з магазину в магазин. Діти окупують гойдалки і пісочниці і насолоджуватимуться радісними піснями відвідувачів кафе. Бабусі і дідусі повсідаються на лавках, милуватимуться, як вирує життя, і зі слізьми на очах згадуватимуть юність. Час від часу з кафешок виходитимуть стомлені, але щасливі люди і вмощуватимуться відпочивати просто на клумбах із квітами.

Ідилія.

Однак 2007 року містобудівна рада проголосувала чомусь проти забудови скверу.

«Ситуація дуже проста, – пояснив голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки архітекторів України Юрій Пенязь. – Я – член містобудівної ради. Вона збирається у міськвиконкомі в разі необхідності. І нас збирали у 2007 році. Ми розглядали забудову центрального скверу. Одноголосно проголосували проти цього, тому що це ми розвиваємо центральний ринок, та й усе. Просто втрачаємо сквер. Уже є «Золоті купола». Тоді теж клялися і божилися, що ми от візьмемося тут, забудуємо, зробимо сквер. І що ми маємо? Як було, так і є, лише пивнушки ставлять періодично».

Пенязь і не здогадується, як кіровоградцям і гостям міста потрібен ще один базар і «пивнушки», тому вважає, що там потрібно висадити кілька десятків дерев, оновити лавки – словом, перетворити центральний сквер на зелений оазис.

На щастя, Кіровоградська міська рада вирішила не прислухатися до містобудівної ради. Що приносить більше користі – зелені насадження чи павільйони? Звісно, останні. Це, зрештою, створення нових робочих місць, що в умовах світової економічної кризи є надзвичайно важливим. А зелень можна і деінде побачити – на Лісопарковій хоча б. Сорок хвилин на тролейбусі – і ви в оточенні дерев.

…Очевидно, що дозвіл на забудову скверу не міг пройти повз головного архітектора Кіровограда Григорія Литвина. «КіровоградПроЮА» спробував поспілкуватися з цим мужнім чиновником, патріотом рідного міста, який не побоявся накликати на себе осуд окремих несвідомих громадян. (Ці громадяни, до речі, встигли вже назбирати 45 підписів під зверненням до міського голови Володимира Пузакова із вимогою – це ж треба таке нахабство! – негайно припинити будівельні роботи. Лишається сподіватися, що як справжній комуніст мер продемонструє жорсткість та принциповість і не поступиться жодним пивним наметом).

Спочатку ми кілька днів телефонували у приймальню Григорія Литвина, але секретарка постійно відповідала, що її шеф зайнятий.

Вчора він взагалі сховався у своєму кабінеті і категорично відмовився спілкуватися з журналістами, передавши через прес-службу міськради, що його немає.

Скромність цього державного мужа не може не викликати захоплення. Він просто робить свою роботу. І скоро, зовсім скоро у центрі міста засяють на сонці вітрини новеньких кіосків.

На фото — фрагмент плану реконструкції скверу «Центральний», представленого ТОВ «Укрсфера»

Источник: Кіровоград.proUA.com
Догори