„Поляки на Кіровоградщині”

У Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського відбулася презентація книги „Поляки на Кіровоградщині”.

Книга є збіркою статей публіцистичного та наукового змісту, надрукованих українською та англійською мовами. До неї увійшли матеріали переважно кіровоградських краєзнавців, які висвітлюють сторінки життя представників польської національної меншини на теренах нашої області, починаючи від першої половини XIX століття.

Деякі матеріали, пов′язані з польською культурою, зберігаються у фондах кіровоградських музеїв та бібліотек. Книга ілюстрована більш ніж 50 кольоровими та чорно-білими фотографіями. У низці матеріалів підсумовується 10-річна робота обласного польського національно-культурного товариства „Полонія” ім. К. Шимановського, яке очолює Олександр Полячок.

Значне місце у збірці посідають нариси про будівництво римо-католицького костьолу в Єлисаветграді, про життя і діяльність видатних представників культури – К. Шимановського, Я. Івашкевича, М. Грабовського, М. Хороманського, а також про репресії 20-30-х років, спрямовані проти українців польського походження.

Організаторами презентації книги виступили Об′єднання поляків Кіровоградщини „Полонія” ім. К. Шимановського та обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського. Окрім багатьох поважних гостей, в презентації взяли участь генеральний консул РП Польща в Києві Гжегож Опалінський та голова Спілки поляків в Україні Станіслав Костецький.

Догори