Чорнобильці заслужили на більшу увагу

Пільги чорнобильцям

Повідомлення Галини Пастух.

Напередодні Дня Чорнобильської трагедії влада звітує про стан соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Не відійшла вона від традиції й нинішнього року. Як повідомила на прес-конференції начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галина Пастух, згідно із законодавством, чорнобильці мають право на сорок різних видів пільг, допомог та компенсацій. Зокрема, очолюване Галиною Василівною управління контролює виконання дев”яти програм, що передбачають виплату підвищення стипендії чорнобильцям, компенсацій сім”ям з дітьми, пільгове забезпечення продктами харчування та медикаментами, оздоровлення, поліпшення житлових умов.

- Чорнобильським проблемам слід приділяти увагу не лише напередодні сумної дати, а щоденно, – сказала Галина Пастух. – І представники влади це усвідомлюють, вживаючи заходів, спрямованих на соціальний захист потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Та, на жаль, мушу зазначити, що далеко не все із передбаченого законодавством сьогодні виконується в повному обсязі. Так, минулого року на реалізацію вищезгаданих дев”яти соціальних програм для нашої області було передбачено близько 16 мільйонів гривень субвенції. Повністю видатки торік не були профінансовані, тож заборгованість з виплати компенсації на харчування, підвищених стипендій, безплатне харчування дітей ліквідовувалися вже нинішнього року. Зараз фінансування чорнобильських програм збільшено на два мільйони. Проте цих коштів також недостатньо.

Начальник управління звернула увагу на те, що на забезпечення чорнобильців безкоштовними ліками нинішнього року, як і торік, виділено менше 700 тисяч гривень, або 42 гривні на одного чорнобильця на рік. Мізерні кошти надходять на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань. Оздоровлено влітку півтори тисячі чорнобильців, у тому числі близько тисячі дітей, тобто шістдесят відсотків тих, хто цього оздоровлення потребував. Також складна ситуація із забезпеченням житлом чорнобильців: за словами Галини Пастух, для того, аби квартири отримали всі черговики, необхідно близько 80 мільйонів гривень, тоді як, наприклад, торік було виділено лише 380 тисяч гривень, що дозволило поліпшити житлові умови трьом родинам. Наостанок Галина Пастух висловила сподівання, що держава все ж знайде можливість збільшити фінансування чорнобильських програм та поліпшити стан соціального захисту потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

“Народне слово”
Догори