Краплина із селища “Нового”

Вийшла книга з історії селища Нового.

Наприкінці нинішнього року, у грудні, мешканці селища Нового відзначатимуть 30 років від дня його заснування. Уже зараз новенці готуються до цієї знаменної дати. І от днями у Кіровоградському Центрально-Українському видавництві вийшла друком книга поезій поетів-аматорів селища та замальовок з його історії, розповідей про людей Нового. Називається книга “Краплина в морі поезії”.

У зверненні до її читачів сказано: “Збірка віршів, яку Ви тримаєте в руках, незвична: під обкладинкою альманаху – голоси мешканців невеликого селища під красномовною назвою Нове.

Вони дуже різні: юні й ветерани, ті, що вже знайшли себе в поезії, і ті, що роблять перші кроки. Але об”єднує їх не лише місце проживання, а йщира любов до світу поезії, до світу природи, до світу людини. Ви маєте нагоду познайомитися з історією нашого селища, познайомитися з людьми, які живуть у ньому і хочуть розмовляти поетичною мовою про світ, який їх оточує”.

Окрім розповідей про селище і його людей, до книги увійшли поезії новенців Василя Бодашка, Ольги Грищук, Наталії Вербицької, Віктора Грищука, Ірини Єфімової, Марії Кваші та ще близько двох десятків митців. У віршах висловлені радощі й болі їхніх авторів, чимало з поезій присвячено й селищу Новому.

Цікавою є історія виникнення задуму видання альманаху. У бібліотеці-філії №17 міської централізованої бібліотечної системи (селище Нове) вже багато років діє жіночий клуб”Лілея”. У листопаді 2005 року на одне з його засідань жінки запросили місцевих поетів і провели зустріч з ними під гаслом “І наша краплина в морі поезії”. На ліричне побачення прийшло багато людей: вчителі й медики, службовці й робітники, студенти і школярі, ветерани і зовсім юні любителі поезії. Усі вони вповні насолодилися поетичним словом і спілкуванням із його авторами.

Під час цієї зустрічі й виникла ідея видати друком вірші присутніх, аби зафіксувати на папері творчість талановитих новенців. І от через півтора року за кошт Новенської селищної ради тиражем двісті екземплярів народилася документально-поетична збірка “Краплина в морі поезії”, яка стане не лише поетичним альманахом, а й краєзнавчим виданням, щедро проілюстрованим кольоровими світлинами.

Догори