Гайворонський район


Географічні відомості Гайворонського району

Природні умови району, рослинний і тваринний світ, сировинні ресурси, природоохоронні об’єкти у Гайворонському районі

Гайворонський район заснований в 1935 році. Загальна площа району 0,7 тисяч кв.м. На території району проживає 46,1 тисяч чоловік. В районі налічується 29 населених пунктів.

Природні умови району.

На території району протікає річка Південний Буг. З корисних копалин промислово розробленим є родовище мегматитів, яке використовується для одержання буто-щебневої продукції. Сотні кубометрів Гайворонського граніту використано на будівництві Одеського залізничного вокзалу і Московського метрополітену.

Мінерально-сировинні ресурси району представлені 94 виявленими родовищами та розробками корисних копалин, які становлять 3% від загальної кількості їх в області.

Найбільш значний ресурсний потенціал району — це родовище та проявлення графіту, 26 по 14 проявлень припадає на граніт та магматит і різні глини. Решта — каолін — 12 проявлень, піски марганцеві і хромітові, вапняні, краснові глини.

Промислово розробляється Заваллівське графітове родовище, Гайворонське родовище граніту і цегляно-черепичної сировини.

Рослинний і тваринний світ.

Калина, степові первоцвіти, брандушка різнокольорова, тюльпан бузький, ковила, лілія, кизил, хвощ, латаття біле, аїр болотний, бузина чорна, глід , конвалія, звіробій, кропива, мати-й-мачуха, фіалка, чебрець, чистотіл, шипшина, валер’янка, живокіст, деревій, полин, ромашка та інші.

Тваринництво представлене молочним і м’ясним скотарством, птахівництвом, вівчарством, розведенням і ловом риби. Поголів’я ВРХ складає 8,4 тис. голів, в приватному секторі — 4,5 тис. голів.

Природоохоронні об’єкти.

На території району організовано декілька заповідних об’єктів: гідрологічну пам’ятку місцевого значення “Іванкова криниця” площею 2,5 га, заповідне урочище “Сальківське” площею 66,3 га. В місті знаходиться парк “Перемоги”.

Основні сільськогосподарські культури — пшениця, кукурудза, ячмінь, овес, жито, гречка, соняшник, цукровий буряк.


Догори