Лісокультурна кампанія 2011

Кировоград. Лісокультурна кампанія 2011

Реалізація заходів в рамках Міжнародного року лісів набирає обертів. Проголошення 2011 року Міжнародним роком лісів надає унікальну можливість для залучення уваги громадськості до проблем створення та збереження лісів.

Кіровоградське облуправління спільно з Товариством лісівників вже розпочало підготовку та проведення ряду заходів в рамках щорічної Всеукраїнської акції, ініційованої Держлісагенством, «Майбутнє лісу в твоїх руках». Одним з найважливіших на сьогодні є успішне проведення лісокультурної кампанії на Кіровоградщині.

Весняна лісокультурна кампанія відкриває річний цикл роботи лісівників по проведенню лісокультурних робіт. І незважаючи на те, що весна лише нещодавно постукала теплими променями у вікна, посадка лісу йде повним ходом в усіх лісогосподарських підприємствах області. Завчасно підготовлена земля із радістю приймає в своє лоно тендітні сіянці лісових порід, які в майбутньому перетворяться в зелений оберіг степової Кіровоградщини.

З початку березня лісогосподарськими підприємствами області вже створено 290 га лісів, з них – 190 га захисних насаджень на еродованих землях, 100 га лісовідновлення на місцях суцільних зрубів стиглих лісів.

Кировоград. Лісокультурна кампанія 2011

Найкращих результатів досягли працівники Оникіївського лісгоспу – вони створили понад 130 га лісу, у Голованівському лісгоспі створено 100 га, у Долинському – 35 га.

Лісові масиви – справжні перлини нашої області, адже Кіровоградщина є малолісистою місцевістю. Тут переважає степ, а тому роль лісів стає зрозумілою без слів.

Ліс, який виконує у нашому регіоні переважно екологічну та захисну функції, служить зеленим оберемком та щоденно плекається лісівниками. Вже у минулому році в області було висаджено дерев у п’ять разів більше, ніж зрубано. І ці цифри живуть не лише на папері, це – правдива статистика роботи лісівників. Згідно завдань обласної програми «Ліси Кіровоградщини», яка спрямована на підтримання екологічної рівноваги на території Кіровоградської області за рахунок збільшення ресурсного потенціалу лісів, до 2015 року планується збільшити площі лісистості до 11%. На даний момент цей показник складає 7,4% – у плани лісівників входить збільшення площі лісів області майже у два рази. І якщо наші земляки в ході акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» власноруч посадять хоча б одне дерево на площі майбутнього лісу, є впевненість: ліси будуть збережені та примножені!

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ
Догори