Пішов з життя Андрій Ліпатов

13 січня 2010р. на 49-му році пішов з життя Андрій Ліпатов – художник, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Андрій Юрійович Ліпатов народився 29 травня 1960 року в м. Коломні Московської області. З 1966 року жив у м. Кіровограді. З 1993 року повністю присвятив себе живопису. В 1998 році був прийнятий в Спілку майстрів народного мистецтва України.

Митець не мав художньої освіти, тому відносив себе до наївних художників. Проте творчість його є настільки своєрідною та оригінальною, що її сміливо можна виділити у новий напрямок, котрому ще немає назви.

Андрій Юрійович був закоханим в життя, в якому завжди знаходив теплі фарби і світлі ноти. Ним створено незабутні образи рідного міста, його жителів, знайомі з дитинства казкові сюжети та величезна кількість оптимістичних, веселих, іноді глузливих та іронічних, подекуди сентиментальних та ліричних картин. Художні твори майстра завжди були наповнені яскравими, сонячними кольорами та пронизані життєвим оптимізмом. Таким він і залишиться в пам’яті шанувальників його творчості.

Роботи художника знаходяться в приватних колекціях США, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Японії, Аргентині, Словаччині, в музеях та галереях України та Росії. Свої персональні виставки він експонував у Кіровограді, брав участь у багатьох обласних, республіканських та міжнародних виставках.

Все життя Андрія Юрійовича було прикладом самовідданого та безкорисного служіння мистецтву та творчого пошуку.

Рано він пішов з життя, у розквіті творчих сил. Світла йому пам’ять.

З глибоким сумом, щирими співчуттями рідним та близьким
колектив Кіровоградського обласного художнього музею
Догори