Прокуратура Кіровограда порушила кримінальну справу по виборах

34 звернення, що стосуються виборчого процесу, надійшло до органів прокуратури Кіровоградської області з 16 по 17 січня.

Про це «Кіровоград.proUA.ком» повідомили у прес-службі прокуратури області.

За результатами розгляду вказаних звернень за належністю для вжиття заходів реагування до органів внутрішніх справ направлено три заяви.

Шість звернень спрямовано до окружних та дільничних виборчих комісій та два – до ЦВК, оскільки вирішення порушених у них питань є компетенцією центральної та названих комісій, у т.ч. щодо правомірності призначення певної особи членом ДВК, не створення виборчої дільниці тощо.

У тринадцяти випадках прокуратурою проводилися перевірки у порядку ст. 97 КПК України, однак викладені заявниками факти підтвердження не знайшли, а тому у порушенні кримінальних справ відмовлено за відсутністю складу злочину. У переважній більшості це скарги довірених осіб кандидатів у Президенти України щодо дій, спрямованих на дискредитацію того чи іншого кандидата в Президенти, підкуп виборців.

І лише в одному випадку прокурором Кіровського району міста Кіровограда, за заявою члена однієї з виборчих комісій ТВО №100, підтверджено факт спроби голосування виборцем більш ніж один раз та встановлено, що громадянин за допомогою одного із членів виборчої дільниці розписався у списках виборців та у контрольних талонах навпроти свого прізвища та прізвища свого сина, який з ним не проживає і мешкає за іншою адресою, отримав два виборчих бюлетеня для голосування, заповнив їх, після чого намагався опустити до виборчої скриньки, однак був зупинений членами комісії та працівниками міліції.

Прокурором району стосовно цього громадянина порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ст.15, ч.1 ст. 158-1 КК України, тобто за фактом замаху на голосування більш ніж один раз, та стосовно члена виборчої комісії за ч.8 ст.158 КК України, тобто за фактом умисного надання можливості виборцю проголосувати за іншу особу, проголосувавши більш ніж один раз. На даний час проводиться досудове слідство.

У трьох випадках прокурорами надано роз’яснення виборчого законодавства.

За шести зверненнями наразі тривають прокурорські перевірки.

Источник: интернет издание Mobus
Догори