Кіровоградські обсяги міжнародної торгівля зростають

Кіровоград. Імпорт - експорт

У сфері торгівлі кіровоградські підприємства та організації співпрацюють з 68 країнами світу

За даними головного управління статистики у Кіровоградській області, обсяги експорту товарів кіровоградськими виробниками у січні–березні 2007 р. склали 59,4 млн.дол.США, імпорту – 24,6 млн.дол. Перевага експорту над імпортом забезпечила позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.

Підприємства та організації області співпрацювали з 68 країнами світу. Експорт товарів здійснювався до 56 країн світу, при цьому до країн СНД було експортовано понад 60% обсягу експорту, в тому числі до Російської Федерації – майже 40%, до країн ЄС – 20%.

У товарній структурі експорту переважали машини, устатковання та механізми – майже 40% загального обсягу експорту. На продукцію хімічної та пов′язаних з нею галузей промисловості, жирів та олії рослинного або тваринного походження, шкіряну сировину, готові харчові продукти припадало більше третини всіх експортних поставок.

У звітному періоді до області надходили товари з 40 країн світу, при цьому з країн СНД – майже третина усіх товарів. Найбільші імпортні надходження спостерігалися з Російської Федерації (31,2%), Німеччини (21%).

Механічне та електричне обладнання складало 34% загального обсягу імпорту, понад чверть – продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, решта – транспортні засоби та шляхове обладнання, вироби мистецтва, недорогоцінні метали та вироби з них, текстиль та вироби з нього тощо.

Серед регіонів області найбільші обсяги зовнішньої торгівлі товарами забезпечили Кіровоград, Світловодськ, Олександрія та Кіровоградський район.

Догори