Худякова Антоніна Федорівна

Герой Радянського Союзу
Почесна Громадянка м. Олександрії
Худякова Антоніна Федорівна

Худякова Антоніна Федорівна, Герой Радянського Союзу, народилася 20 червня 1917 року в с.Нова Слобода Брянської області. Навчалася в церковно-приходській школі с. Нова Слобода, потім в м. Карачеві. Закінчивши семіричку вступила до індустріального технікуму м. Бежиці Брянської області.

Після закінчення технікуму в 1937 році була направлена в м.Дніпродзержинськ на вагонно-будівний завод на посаду майстра. Працюючи на заводі, навчалася в аероклубі, потім в Херсонській школі Осоавіахіма.

В 1940 році штурман-льотчик Худякова А.Ф. розпочала роботу спочатку в Брянському, а потім Орловському аероклубах.

Розпочалася Велика Вітчизняна війна і Антоніна добровольцем пішла в льотну частину Раскової, потім в полк Бершанської.

З травня 1942 року Худякова А.Ф. брала активну участь в бойових діях на фронтах Великої Вітчизняної війни. Особисто провела 926 бойових вильотів, мала бойовий наліт 3139 годин. В роки війни брала активну участь в обороні Північного Кавказу, по розгрому німецьких загарбників на Таманському і Кримському півостровах, в Білорусії, Польщі, Східній Прусії, Німеччині.

Наказом Президії Верховної Ради СРСР від 15 травня 1946 року Худяковій Антоніні Федорівні присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі Золота зірка.

Антоніна Федорівна нагороджена двома орденами Червоного Прапору, орденом Леніна, двома орденами Вітчизняної війни 1 ступеня та багатьма бойовими медалями.

Герою Радянського Союзу Худяковій А.Ф. присвоєно звання почесного громадянина м. Карачева та м.Олександрії.

Антоніна Федорівна брала активну участь в організації краєзнавчого музею, збору експонатів, створенню експозицій.

З 1980 по 1991 р.р. Худякова А.Ф. працювала директором музею.

В грудні 2003 року краєзнавчому музею було присвоєно ім”я Героя Радянського Союзу Худякової А.Ф.

Догори