Педуніверситет готуватиме юристів

Інтерв”ю з ректором Г.Клочеком.

Нинішнього року на історичному факультеті Кіровоградського державного педагогічного університету імені В.Винниченка з”явилася нова спеціальність – правознавство. Про це та інші здобутки вузу наша розмова з ректором закладу професором Г. Клочеком.

- Григорію Дмитровичу, тепер і ваш вуз готуватиме юристів, але ж потреба в них зараз не дуже висока.

- Дійсно, ринок праці юридичних спеціалістів досить насичений. Навіть ветеринарні технікуми готують молодших спеціалістів з юридичною освітою. Здавалося б, юристів багато, але насправді бракує тих, хто має якісну підготовку. Та не всі батьки можуть навчати своїх дітей у Києві, адже навчання на комерційній основі дуже дороге, а здобути право вчитися за державні кошти надзвичайно складно через високий конкурс. 50 наших студентів, яких ми зараз набираємо на цю спеціальність, після чотирьох років навчання одержать диплом з кваліфікацією бакалавра. До того ж у нас вони зможуть досконало оволодіти англійською мовою та комп”ютером, що підвищить їх конкурентноздатність під час пошуку роботи. А кваліфікацію магістра вони можуть здобути в одеській чи харківській юридичній академіях або в київському чи львівському університетах, де є юридичний факультет.

- Напевно плата за навчання у вас значно нижча, ніж у столичному вузі?

- Безперечно, вона уп”ятеро менша, ніж у Києві, і становить близько чотирьох тисяч гривень на рік. Практично здобуття вищої освіти за цією спеціальністю у нас найдешевше в Україні. Ми її відкрили, бо прагнемо стати класичним університетом й створили дуже сприятливу атмосферу для швидкого визрівання спеціалістів. Необхідний для цього викладвцький потенціал накопичували протягом десяти років.На кафедрі правознавства тепер працюють сім кандидатів історичних наук, які опанували юридичну базу. Упевнений, що через кілька років ми виростимо власних кандидатів й навіть докторів юридичних наук, що дозволить утворити у вузі окремий юридичний факультет. Тоді зможемо готувати юристів з кваліфікацією магістра.

- Наскільки я знаю, КДПУ є вузом четвертої категорії, що це означає?

- Четверта категорія надається закладу, який спроможний навчати студентів у магістратурі. Тобто через чотири роки навчання наші студенти одержують кваліфікацію бакалавра, а якщо виявлять бажання підвищити свій професійний рівень, то через рік-півтора додаткової підготовки здобувають звання магістра. Це дуже високий показник якості освіти, фактично – рівень столичного педагогічного вузу. Крім того молодь, яка хоче зробити кар”єру в науці, у нас може захистити кандидатську або докторську дисертації, не залишаючи стін закладу. Адже аспірантура в нас відкрита з багатьох спеціальностей, а докторантура – з української літератури та педагогіки.

- Чи вжито належні заходи, аби уникнути протекціонізму при вступі до вашого вузу?

- Протягом останніх шести років ми здійснюємо набір студентів за результатами тестування. Ці тести ми розробили самі й відчуваємо велику користь від запровадження такої форми випробувань знань. Принаймні, у групах тепер дуже мало слабких студентів. А з наступного року усі вузи країни прийматимуть випускників шкіл за результатами шкільного тестування. Залежно від конкурсу на певну спеціальність зараховуватимуться ті абітурієнти, які одержали за тестами вищий бал. Однак цьогорічна практика тестування показала, що шкільні тести дуже складні, тож далеко не всі випускники можуть їх гідно витримати. Враховуючи це, з жовтня нинішнього року ми відкриємо спеціальні курси, на яких будемо готувати учнів одинадцятих класів до тестування. Для цього відберемо найкращих фахівців, які мають досвід роботи у школі.

” 21-й канал “
Догори