Міжнародний рік лісів на Кіровоградщині

Розпочалась підготовка до Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв!

Кировоград лесничество

Для лісової Кіровоградщини теперішній рік – Міжнародний рік лісів – буде ознаменований історичною подією – проведенням V Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. Найспритнішою командою виявилась команда юних лісівників Кіровоградщини, яка ы виборола право на проведення Всеукраїнського зльоту в м. Кіровограді в 2010 році на ІV Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв в місті Чернівці, отримавши Гран-прі.

В масштабах усієї країни цей захід має неоціненне значення! Він спрямований на активізацію участі учнівської молоді в природоохоронній та дослідно-експериментальній роботі в галузі лісового господарства. Адже саме в руках цих юних лісівників – майбутнє Українських лісів.

Фінальний етап Всеукраїнського зльоту буде проводитись у травні цього року, але приготування до нього вже розпочалося. 11 лютого цього року в Кіровоградському облуправлінні лісового господарства було проведено перше засідання обласного оргкомітету з підготовки та проведення фінального етапу V Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. До складу оргкомітету входить начальник управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації Ельза Лещенко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Захарченко, директор Кіровоградського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Олег Поркуян, директори ДП «Олександрівський лісгосп» Олександр Синявський та ДП «Оникіївський лісгосп» Сергій Слюсаров, голова обласного Товариства лісівників Валентина Токарчук та голова обласної Асоціації учнівських лісництв Наталія Чабан. Підсумком першого робочого засідання оргкомітету стала підготовка проекту розпорядження голови ОДА про проведення цього заходу в області, розробка відповідних заходів та обговорення програми самого зльоту.

Кировоград лесничество

Щоб гідно підтвердити звання кращих, Кіровоградським облуправлінням лісового та мисливського господарства разом з управлінням освіти ОДА проводиться активна робота по підготовці команди юних лісівників області до участі у V Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, Так, 16 лютого на базі ДП «Чорноліський лісгосп» та Богданівської ЗОШ Знам’янського району було проведено семінар-нараду з керівниками учнівських лісництв від шкіл та лісогосподарських підприємств усієї області.

Перед учасниками семінару з роботою, присвяченою дослідженню болота «Чорний ліс», виступив призер минулорічного Всеукраїнського зльоту, член Богданівського шкільного лісництва Віктор Шевчук, який здобув друге місце серед учасників захисту науково-дослідних робіт.

У рамках Зльоту проводитимуться виставки-презентації досягнень, конкурси із захисту учнівських науково-дослідницьких робіт, практикуми з використання інтерактивних програм у начально-виховному процесі та представлення практичних природоохоронних акцій. Про все це йшлося на семінар-нараді. Зокрема, акцент робиться на самобутності та різноплановості демонстрації напрямів роботи учнівських лісництв області.

Кировоград лесничество

Керівники учнівських лісництв ознайомилися з багаторічним досвідом роботи Богданівського шкільного лісництва та Чорноліської лісної школи.

Всього у Кіровоградській області функціонує 28 учнівських лісництв. Кожне з них – неповторна організація, де поєднують розвиток пізнавального інтересу учнів до лісівничих наук з практичною діяльністю у лісогосподарських підприємствах, проводять науково-дослідницькі роботи школярів, а також культурно-масову і просвітницьку роботу. Тому перед фінальним етапом Всеукраїнського зльоту буде проведено обласний зліт учнівських лісництв, під час якого буде обрано найкращих. Саме вони і будуть захищати честь Кіровоградщини на Всеукраїнських змаганнях.

Прес-служба Кіровоградського обласного
управління лісового та мисливського господарства
Догори