Краще жити не заборониш…

Два проекти перших у Кіровограді будинків, що зводитимуться за новітньою монолітно-каркасною технологією, презентував голова будівельної корпорації “Мега-комплекс”

Для того, щоб надалі не було хаотичної забудови Кіровограда, віднині кожен проект майбутньої споруди буде погоджуватися на засіданні містобудівної ради. А якщо мова йде про житлові будинки, то вимоги до майбутніх новобудов висуватимуться жорсткіші: від архітектурного вигляду та гармонійного поєднання із уже існуючими спорудами до благоустрою прилеглих територій, облаштування дитячих, господарських майданчиків, автостоянок, під’їзних шляхів тощо.

Два проекти перших у Кіровограді будинків, що зводитимуться за новітньою монолітно-каркасною технологією, презентував на засіданні містобудівної ради голова будівельної корпорації “Мега-комплекс” Олександр Крившенко: на вулицях Фрунзе (16 поверхів) та Волкова (9 поверхів). Перша із представлених багатоповерхівок належить до так званого економ-класу, друга – з підземним паркінгом – до бізнес-класу.

Проектуванням будинків займалися фахівці з профільного інституту “Черкасицивільпроект”, які мають чималий досвід роботи в даному напрямку. Їхні проекти вже втілені в життя не лише на території всієї України, а й у багатьох країнах СНД, включаючи північні регіони Росії.

У свою чергу члени містобудівної ради прораховували позитивні моменти зведення майбутніх новобудов: земельні ділянки відносяться до території житлової забудови, а значить вписуються в генеральний план розвитку міста; не виходитимуть на основні магістралі міста, що також добре для таких кулуарних будинків; їх зведенням займатиметься спеціальна організація, що має відповідний досвід роботи в будівельному секторі, та інші.

Але є й ризики, на які просто не можна не зважати: спеціалістів цікавила щільність забудови – як відведеної земельної ділянки, так і кварталу в цілому; як визначена поверховість співпадатиме із уже існуючими п’яти- та дев’ятиповерховими будинками; як вписуватиметься споруда в архітектурно-історичну зону (на вулиці Фрунзе), адже поряд розміщена Ковалівська церква, яку башта новобудови, можливо, “задавить”.

І все ж фахівці, а також міське керівництво, відзначали, що зведення подібних надсучасних будинків, – то великий позитив у розвитку Кіровограда.

– У мене, як і у всіх присутніх, склалося позитивне враження від ознайомлення з проектами майбутніх новобудов, – зазначив міський голова Володимир Пузаков. – Місто очікує бум житлового будівництва, що досить добре. Це дасть певний поштовх у розвитку всього господарського комплексу обласного центру.

Тож члени містобудівної ради після тривалого обговорення запропонованих на розгляд проектів новобудов погодили можливість спорудження нових об’єктів. А значить, через два роки за зазначеними адресами виростуть красені-будинки.

Кажуть, квартири в них будуть шикарні, умови проживання комфортні. А от ціни на нові квартири!..

Маркетологи все порахували і переконані, що ринок нерухомості Кіровограда здатен “проковтнути” у найближчі п’ять років десять таких новобудов.

Догори